Czech  English - Deutsch

O penzionu

Rodinný Penzion u Svatého Jana se nachází v objektu Kraselovský Dvůr v malé obci Kraselov v oblasti zvané Šumavské Podlesí. Jedná se o nově zrekonstruovaný objekt původní tvrze.

Rodinný Penzion u Svatého Jana

Nachází se v objektu Kraselovský Dvůr v malé obci Kraselov (nejen, ale zejména cyklisty upozorňujeme, že odtud je to na všechny strany z kopce) v oblasti zvané Šumavské Podlesí. Jedná se o nově zrekonstruovaný objekt původní tvrze. V penzionu jsou k dispozici 4 čtyřlůžkové pokoje2 dvoulůžkové pokoje, kapacita je možná zvýšit v každém pokoji přistýlkou. Jeden z pokojů je koncipován jako částečně bezbariérový.

Vybavení pokojů

K vybavení pokoje patří příslušenství (koupelna se sprchou a WC), lednička s minibarem a televize. Zároveň je v přízemí penzionu k dispozici společná plně vybavená kuchyň (sporák, trouba, mikrovlnná trouba, lednice, kávovar, myčka na nádobí a nádobí) a jídelna. Na každém pokoji jsou připravená povlečená lůžka, osuška, ručník, a v koupelně mýdlo.

Samostatný apartmán

V areálu Kraselovského Dvora je od roku 2021 nový až šestilůžkový apartmán v samostatně stojící budově hned u brány. Součástí prostorného apartmánu je příslušenství (koupelna se sprchou a WC), vybavený kuchyňský kout (sporák, trouba, mikrovlnná trouba, lednička s minibarem, nádobí), velkoplošná TV. 

Apartmán je možné využít při rezervaci celého Dvora pro skupinu přátel, svatbu nebo pracovní pobyt, zároveň je ale dostatečně vzdálený od penzionu, aby zajistil soukromí.

Letní zábava

V letních dnech jistě uvítáte možnost koupání se nebo rybaření v našem rybníku, opékání buřtů (opékací tyče je možné si u nás zapůjčit) či grilování buď na ohništi, nebo ve venkovním krbu u pergoly v zahradě, hned vedle dětského pískoviště. Pro příjemné chvíle na zahradě máme i piknikové deky.

Vášniví houbaři si zde přijdou na své, a proto jim po bohatém úlovku můžeme půjčit sušičku.

K dispozici jsou pro Vás i různé mapy a průvodce, které je možné si zapůjčit či koupit.

Dovolená s dětmi

Pro děti máme k zapůjčení povlečenou dětskou postýlku, židličku, nočník, přebalovací pult, redukci na WC, noční lampičku, lehátko do sprchy nebo hračky, pro větší potomky nebo rodiče i velké množství společenských her nebo míč, který jistě najde využití na našem fotbalovém „plácku“ v sousedství dvora. Nejen při nepřízni počasí můžete využít zastřešený ping-pongový stůl.

Hiporehabilitační pobyty

Nově si u nás můžete rezervovat pobyt a využít služeb hiporehabilitačního spolku ViaEqui, z.s.
Hiporehabilitace je vhodná pro jednotlivce i skupiny. ViaEqui nabízí terapeutické, relaxační, intenzivní nebo teambuildingové programy. Více informací zde. Pro naše hosty je možné individuálně domluvit i "obyčejnou" návštěvu u koní. 

Internetové připojení

V penzionu je připojení k internetu přes Wi-Fi free, které mužete využít bezdrátově, nebo přes datovou zásuvku, která se nachází v každém pokoji. Upozorňujeme hosty na nedostatek pokrytí telefonního operátora Vodafone uvnitř budovy.

Parkování

V objektu je kromě místnosti na kočárky či lyže i samostatná uzamykatelná garáž na kola. Část dvora je vyhrazena soukromému parkovišti pro naše hosty.

Stravování

K dispozici je Vám velká vybavená společná kuchyň, ve které si můžete kdykoliv sami uvařit. Pro různé firemní akce nebo svatby nabízíme samostatnou konferenční místnost "Dvorský sál", po domluvě je možné zařídit i hromadné stravování, catering. Zprostředkovat můžeme i dovoz lokálních potravin.

Výletníkům doporučíme okolní stravovací zařízení. 

V případě zájmu je možné domluvit dovoz snídaně.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčky bohužel neubytováváme.

U nás nekouříme

Ve všech místnostech objektu je zakázáno kouřit. Vášniví kuřáci mohou využít venkovní prostor objektu.

Mimo sezónní ubytování

V době od října do dubna je ubytování možné pouze pro skupiny.

Příjezd a odjezd

Příjezd (check-in) do penzionu je v čase 14:00 - 18:00 hod.
Odjezd (check-out) z penzionu je v čase 8:00 - 09:30 hod.

Informujte nás prosím o svém předpokládaném čase příjezdu předem. Žádáme hosty, aby pak v den příjezdu do penzionu alespoň 30 minut před svým příjezdem zatelefonovali a vyžádali si pokyny k převzetí klíčů.

Seznamte se prosím před Vaším příjezdem s naším provozním řádem

Zlepšujeme se pro Vás